Kdoulovice box

Neohodnoceno
1 495 Kč 1 235,54 Kč bez DPH
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Dárkový box s úžasnou a jemnou kdoulovicí.

P.S.: voní po citrusech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Pálenka z kdoulí je vzácné a poněkud nedostatkové zboží. Pěstování kdoulí totiž není úplně běžná věc, jako třeba pěstování hrušek. Obvykle se vyrábí jen ve velmi omezeném množství a to z důvodu malé dostupnosti surovin a malé výtěžnosti kdoulí.

Proces vytvoření pálenky je velice náročný hlavně na přípravu kvasu. Kdoule jsou totiž velmi tvrdé a nepoddajné. Garantujeme, že vynaloženou práci na výrobu této úžasné pálenky oceníš a budeš jí chtít koštovat zas a znovu.

Kdoule je zajímavé ovoce, podobné hrušce, má drobná semena a před dozráním je “chlupatá”. Kdo jednou ochutnal syrovou kdouli, pravděpodobně ji vyplivl a na toto ovoce zapomněl. Kdoule je totiž za syrova velmi trpká a po dozrání je extrémně tvrdá, syrová je tak takřka nepoživatelná. Povrch kdoule je pokrytý kdoulovým olejem, který má velmi specifické, citrusům podobné aroma. Ovšem pálenka z kdoulí, to je něco jiného! Ta je lehká, svěží a najdeš v ní jemné citrusové tóny. 

Jedna 0,5l láhev kdoulovice v boxu obsahuje neuvěřitelných 11 kg kdoulí. Lahví bylo vyrobeno pouze 990 ks.

 

Box obsahuje:

  • 1x Kdoulovice Pálenice Zubří 42%, 0,5l (ročník 2017)
  • 1x Sváteční klobása jemně pikantní, 2ks (cca 90g)
  • 1x Škvarkové sádlo z divočáka s cibulkou, 150g
  • 1x Jarní cibulky, 340g
  • 1x Rillettes s bažantím masem, 180g
  • 1x Ořechové mlsání - kešu ořechy pražené, solené, 100g
  • na míru vytvořený box s dárkovou stuhou

 

 

Škvarkové sádlo z divočáka s cibulkou, složení: sádlo z divočáka se škvarky 90%, cibule, tekutý bílkovinový hydrolizát (sója a pšeničný lepek), sůl.

Rillettes s bažantím masem, složení: maso z bažanta 30%, kuřecí maso, husí sádlo, vepřová kůže, červené víno, rozinky (rozinka, rostlinný olej), mandle loupané, sůl, pitná voda, koření (bobkový list, rozmarýn, tymián, pepř).

Ořechové mlsání, složení: jádra KEŠU OŘECHŮ, rostlinné oleje v různém poměru (slunečnicový, palmový), jedlá sůl.

Sváteční klobása, složení: Vepřové maso 60 %, vepřové sádlo 35 %, jedlá sůl max. 3 %, směs koření, startovací kultury, kouř z bukového dřeva, vepřové střívko.

Jarní cibulky, složení: cibulky, pitná voda, cukr, ocet kvasný lihový, sůl jedlá, antioxidant: kyselina citronová, disiřičitan sodný, extrakt koření.

Upozorňujeme, že produkty v boxu mohou obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu každého výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.